Patent Tescili

Patent Tescili

Patent tescili buluş, tarım dahil sanayideki herhangi bir teknik problemin çözümüdür. Buluşlar bir ürüne veya yönteme ilişkin olabilir. Patent tescil işlemlerinizi Deniz patent ile yapabilirsiniz.Buluşlar olmasa sanayi gelişemezdi, insanların hayatı bugünkü kadar kolay olmazdı. Günümüzde insanlar için, sanayi için, bilim için sorun olan konuların çözümleri buluşlar ile devam etmektedir.

Buluş : Buluş, tarım dahil endüstrideki herhangi bir teknik problemin çözümlenmesidir. Buluşlar bir ürüne veya usule ilişkin olmaktadır.

Patent : Patent , Buluş sahibinin buluş konusu ürünü veya usulü, belirli bir süre üretme, kullanma veya satma yetkisini veren belgeye denir.

Bir buluş, yeniyse , yaratıcı bir aşamaya sahipse ve endüstriyel olarak uygulanabilirse yasal koruma sağlar.Bir uzman için, önceki teknikten açıkça takip edilmeyen bir buluş, yaratıcı bir aşamaya sahiptir. Bir buluş için önceki teknik, buluşun rüçhan tarihinden önce dünyada halka açık hale gelen herhangi bir bilgiyi içerir. Bir buluş, sanayide, tarımda, sağlık hizmetlerinde, ekonominin diğer sektörler veya sosyal alanda kullanılabiliyorsa endüstriyel olarak uygulanabilir.Buluşun münhasır kullanım hakkı telif hakkı sahibine aittir.

Şirketimiz Türkiye, Rusya, Ukrayna, Avrasya, Gürcistan, Kazakistan ve Avrupa patent vekillerinin tescilli patent vekilleri dahil 100 den fazla ülke ile çalışır.Patentinizin koruması alanında çalışanlarımız kimya, ilaç, elektronik, mekanik, biyoloji ve diğer alanlarda uzmandırlar.

Müşterilerimize Türkiye ve yurtdışında patent tescili alması ve korunması hususunda danışmanlıktan başlayarak kayıt için belgelerin hazırlanması, patent tescilinizin başarılı bir şekilde alınması ve tutulması için eksiksiz bir hizmet sunuyoruz.

Patent Tescili Yaptırırken Süreç Nasıl İşler?

Patent Tescili bir buluş için patent verilmesi için bir başvurunun hazırlanması ve dosyalanmasına ilişkin tüm çalışma kapsamını içerir. Başvurunun tescili, alanında uzman patent vekillerinin katılımıyla gerçekleştirilir.

  • Patente konu olan bir nesnenin tanımlanması. Ön araştırma ve analiz. Patentlemenin fizibilitesini belirlemek.
  • Başvuru materyallerinin hazırlanması (başvuru, açıklama, iddialar, özet, şekiller), başvuruda bulunulması, ücretlerin ödenmesi
  • Patent verilmesi ile ilgili karar alınması
  • Buluş Tescili ve Patent Verilmesi Ücretinin Ödenmesi

Patent Tescil işlemleri belli bir kurallara göre ilerler. Bu sebeble Deniz Patent olarak alanında uzman personelimizle tüm süreçte yanınızda olacağız. Deniz Patent ofisi her zaman kalite, güvenilirlik ve sizin yararınızdır.

Patent Tescili Gerekli Belgeler ve Bilgiler

Buluşu gerçekleştirmek için yeterli ayrıntıda açıklayan bir açıklamayı derlemek için bilgi içeren metin

Buluşu açıklayan çizimler, resimler veya diğer grafik malzemeler

Patent tesciliniz ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, uzmanlarımızla istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz ve size mümkün olan en kısa sürede yardımcı olacaklardır.