Rusya Marka Tescil

Rusya Marka Tescil

Rusya Marka Tescili başvuruları Rusya Marka Patent ofisine yapılarak koruma altına alınmaktadır.Yapacağınız marka tescil başvurunuzun Rusya Federasyonu mevzuatlarına uygun yapılması çok önemlidir.Rusya patent kanununa göre yaptığımız başvurularınızda sizlere üstün kalite hizmet vermekteyiz.

Rusya Madrid protokolüne üye ülkedir. Madrid protokolü üzerinden başvuru yapılabileceği gibi Rusya ‘dan da başvuru yapılabilmektedir.

Marka tesciliniz yapılır ve ortalama 12 ay sürer. Başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, Rusya Federasyonu sınırları için de 10 yıl kullanım süresi sağlar.

Rusya Marka tesciliniz , ancak Rospatent ‘e devlet tescilinden sonra bir ticari marka olarak kullanılabilir.Rusya Federasyonu kanunlarında, marka tescil de 2 terim kullanılır. Ticari marka ve hizmet markası terimleri kullanılır, ülkemizde bu iki terim sadece marka tescil olarak kullanılmaktadır.

Türkiye ve Rusya arasında son yıllarda ticari ilişkiler çok yüksek seviyededir.Rusya ile Türkiye arasında ticaret hacmi en yüksek zamanını yaşamaktadır.Bu sebeble 2 ülke arasında ithalat ve ihracat gün geçtikçe daha da artmaktadır Rusya Federasyonun da markanızı koruma altına almanız bu sebeble çok önemlidir.

Rusya Federasyonunda yapacağınız marka tescil başvurularınızda uzman ekibimizden destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Marka Tescili başvuruları Rusya Marka Patent ofisine yapılarak koruma altına alınmaktadır.Yapacağınız marka tescil başvurunuzun Rusya Federasyonu mevzuatlarına uygun yapılması çok önemlidir.Bir yanıt yazın